Izabela Stachowicz. Jak uchronić  świat przed sobą?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 16:27
Dr Izabela Stachowicz mieszka i pracuje w Wenezueli, ale właśnie powróciła do Polski, by pokazywać, jak ogromnych zniszczeń dokonuje się na tamtejszej, i nie tylko, przyrodzie.
Izabela Stachowicz, Beata Kwiatkowska w studiu Czwórki
Izabela Stachowicz, Beata Kwiatkowska w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Justyna Majchrzak

żuczek motyle 663.jpg
Odkrywanie niezwykłych gatunków na drugim końcu świata

- Jest mnóstwo decyzji, które możemy podjąć każdego dnia, by obniżyć poziom zanieczyszczenia, który generujemy właściwie w każdej sytuacji. Poczynając od oszczędzania wody i prądu - tłumaczyła w rozmowie z Beatą Kwiatkowską.

Na co dzień Izabela Stachowicz zajmuje się montowaniem fotopułapek, czyli kamer, które nagrywają zwierzęta, między innymi jaguary, odkryła też nowy gatunek motyla oraz żaby. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>>

Teraz poprawia świadomość mieszkańców na temat problemów ekologicznych. O szkodliwym dla przyrody działaniu człowieka pisze też na swoim blogu. Jak nie szkodzić Ziemi i jednocześnie żyć komfortowo? Czy częste zmienianie smartfona, przelot samolotem lub picie ulubionej kawy może szkodliwie wpłynąć na naszą planetę? I co stałoby się, gdyby nagle zabrakło prądu? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadził: Beata Kwiatkowska

Gość: dr Izabela Stachowicz (podróżniczka, naukowiec, autorka bloga izolinia.pl)

Data emisji: 4.05.2019

Godzina emisji: 20.00

kd

 

Czytaj także

Ferie na dziko? Zapraszamy do Puszczy Białowieskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 17:30
- Kiedy po raz pierwszy przyjechałem do Białowieży zobaczyłem las, jakiego nie znałem, usłyszałem język, którego nie rozumiałem i spotkałem ekspedientki, które liczą na liczydłach - wspomina Arkadiusz Smyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gośka Zdziechowska - współczesna doktor Dolittle

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2016 12:20
Karmiła misie koala, spędziła noc z gepardami, doskonale dogaduje się z wilkami, a podczas podróży do Brazylii zaprzyjaźniła się z jaguarem. Małgorzata Zdziechowska, polska doktor Dolittle, właśnie wydała książkę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Weźmij miodu" dla choleryka i melancholika

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 11:00
- W książce Stanisława Czernieckiego z 1682 roku, najstarszej polskiej książce kucharskiej, miód występuje tylko cztery razy - mówi Piotr Zwierzchowski, ekspert z Muzeum Króla Jana III w Wilanowie. - Wbrew pozorom świadczy to jego ogromnej popularności - dodaje. 
rozwiń zwiń